HAVUZ RENT A CAR

Oto Kiralama

HCR  OTOMOTİV

Araç Kiralama Koşulları

Kiralama Yaşı ve Ehliyet:

Kiralanan aracı sadece sözleşme üzerinde belirtilen kişi/kişiler kullanabilir. Sözleşmede belirtilmemiş üçüncü kişilerin aracı kullanmaları halinde meydana gelebilecek kaza veya hasarlarda hiçbir hasar güvencesi geçerli değildir. Kiracı dışında aracı kullanacak kişiler için ek sürücü hizmeti satın alınmalıdır. Aracı kullanacak kişi/kişiler en az 25 yaşında olmalı ve en az 5 yıllık geçerli bir ehliyet sahibi olmalıdır.

Ek Sürücü :

Araçların 3.şahıslarca kullanımı, HCR yetkilisinin onayını takiben ek sürücü/sürücülere ait ehliyet ve kimlik bilgilerinin kira sözleşmesine işletilmesi halinde mümkündür. Sözleşmeye ek sürücü eklenerek sigorta kapsamına dahil edilmesi ek ücrete tabi olup fiyat bilgisi için 0216 574 51 01 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Ödeme Şekilleri :

Ödemeler, geçerliliği HCR tarafınca onaylanan kredi kartlarıyla yapılır. Ödeme yapılacak kredi kartı kiracıya ait olmalı ve kiralama esnasında HCR yetkilisine ibraz edilmelidir. Kiralama başlangıcında araç grubuna göre değişen tutarlarda ön provizyon blokajı uygulanır. Kiralamanın sonunda oluşabilecek farklar yine aynı kredi kartından tahsil edilir.

Kiralama Süresi :

Kiralama süresi günlük kiralamalarda en az 3 gün yani 72 saat, aylık kiralamalarda ise 30 gündür.

Adrese Araç Teslim Etme ve/veya Adresten Teslim Alma :

İstenilen adrese araç teslimi veya istenilen adresten araç teslim alma hizmeti ek ücrete tabidir. Ek ücret mesafeye göre değişiklik gösterdiğinden rezervasyon merkezimizden bilgi alabilirsiniz.

Tek Yönlü Kiralama:

Aracın kiralama yapılan şehirden HCR ofisinin bulunduğu farklı bir şehirde iade edilmesi HCR’ın onayına ve ek ücrete tabidir. Ek ücret tutarı bölge/ofise göre değişiklik gösterdiğinden merkezimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Teslimde Gecikme / Uzatma :

Önceden belirlenen kiralama süresinin uzatılması HCR’ın onayına tabidir. Toplam kiralama süresi(gün sayısı) 24’er saatlik periyodlar üzerinden hesaplanır ve 30 dakikayı aşan gecikmelerde ek gün ücreti hesaplanır.

Trafik Cezaları :

Kiralama esnasında oluşabilecek her türlü trafik suçlarına ilişkin cezalar kiracının sorumluluğundadır. Kiracının bu konudaki yükümlülükleri kiralamanın bitmesiyle ortadan kalkmaz. Kiralama bitiminden sonra elimize ulaşan trafik cezaları ilgili kiralamada ismi geçen kişi veya firmadan tahsil edilir. Müşteri yerine HCR tarafından ödenen trafik cezaları hizmet bedeli eklenerek müşteriden tahsil edilir.

Yurtdışına Çıkış :

Kiralanan araçlar ile Türkiye sınırları dışına çıkılamaz.

Yakıt :

Araçlar kiracıya dolu depo ile(8/8) teslim edilir. Kiracının da aracı dolu depo ile teslim etmesi gerekir. Aksi halde eksik yakıt bedeli hizmet bedeli eklenerek kiracıdan tahsil edilir.

Ek Ürün ve Hizmetler :

Aşağıda belirtilen hizmetler rezervasyon esnasında talep edilmesi halinde ve müsaitlik dahilinde ek ücret karşılığı temin edilir. Ücret bilgisi veya detaylı bilgi için merkezimizile iletişime geçebilirsiniz.

-Çocuk veya bebek koltuğu

-Navigasyon

-Şoförlü Kiralama

Rezervasyon İptal veya Değişikliği :

Rezervasyonunuzda müsaitlik ve onay dahilinde değişiklik yapabilir, ek ürün ekletebilir veya çıkartabilirsiniz. Bu değişiklikler fiyat farkına sebep olabilir. Değişikliği onaylayarak fiyat farkını kabul etmiş olursunuz.

Ön ödemeli rezervasyonların iptalinde, kiralama tarihine 7 günden daha fazla bir süre var ise tüm ödeme iade edilir.

Ön ödemeli rezervasyonun kiralama tarihine 3-7 gün kala iptal edilmesi halinde toplam kira ücretinin %50’si iade edilir.

Ön ödemeli rezervasyonun kiralama tarihine 1 veya 2 gün kala iptal edilmesi halinde veya iptal edilmeksizin aracın alınmaması halinde(No Show) kira ücreti iade edilmez.

Kiralamanın Erken Bitmesi veya Uzaması :

Aracın kira başlangıcında belirtilenden daha ileri bir tarihte iade talebi öncelikle araç müsaitliğine bağlı olarak HCR’in onayına tabidir. İlave ücret tutarı toplam kira gününe göre tekrar hesaplanarak ödeme yapılan kredi kartından ek tahsilat olarak tahsil edilir.

Sigorta ve Güvenceler :

Kiralama ücretlerine dahil olan sigortalar kampanya ve tarifelere göre değişiklik göstermektedir. Rezervasyonunuza dahil olmayan sigortaları ek ücret karşılığında kiralama işlemleriniz esnasında satın alabilirsiniz. Sigorta kapsamları ve ek sigortaların ücretleri hakkında bilgi almak için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. Aşağıdaki açıklamalar genel ve bilgi amaçlı olup, HCR bu bilgileri dilediği zaman değiştirme hakkını saklı tutar.

Mini Hasar Sigortası-LCF (SCDW) : HCR tarafından belirlenen tutarın altında kalan hasarlar kiracı beyanı ile onarılarak güvence altına alınır.

Ferdi Kaza Sigortası (PAI) : Sürücüyü ve araç içindeki kişileri sigorta limitleri dahilinde güvence altına alan sigortadır.

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası (LIS) : Zorunlu mali mesuliyet(trafik) sigortasına ilave olarak, belirlenmiş limitler çerçevesinde 3.şahıslara verilen zararları kapsayan sigortadır.