Çekmeköy Araç Kiralama

İstanbul ilinde Anadolu yakasının kuzey batı kesiminde bulunan bölge, Fatih Sultan Mehmed devrinde yedi kardeş tarafından kurulmuştur. Diğer kardeşleri eşkıyalar tarafından öldürülürken yedinci kardeş, “çekme tetiği” diyerek kurtulmuş, bölge adı da Çekme köyü olmuştur. Zamanla Çekmeköy’e evrilmiştir.
1327’de Osmanlı İmparatorluğu 2. Hükümdarı Orhan gazi tarafından bölge ele geçirildi. Yıldırım Beyazıt’ın Ankara Muharebesinde yenilmesiyle girilen Fetret devrinde, Bizans İmparatorluğu tarafından ele geçirilse de Çelebi Mehmed’in diğer kardeşlerini yenip başa geçmesinin ardından yeniden geçirildi. Kurtuluş savaşı sırasında, İstanbul’dan silahlar buradan Anadolu’ya kaçırıldı.
1520’li yıllarda Türkler, 1832 yılında Ermeniler, 1840’larda Lehler, 1850’li yıllarda çok sayıda Kırım Tatarı bölgede köyler kurmuştur.
1936 yılından itibaren Çekmeköy bölgesi Üsküdar’a bağlanması sonrası 1987 yılında Ümraniye ilçesinin kurulmasıyla Çekmeköy, Ümraniye’ye bağlandı. 2008 yılında ilçe statüsü kazandı ve 29 Mart 2009 da yapılan belediye seçimleri ile İstanbul’un yeni belediyeleri arasına girdi. Çekmeköy’ün ilçe olurken daha önce ilk kademe belediyesi olarak hizmet veren Alemdağ, Taşdelen ve Ömerli ilçeye katıldı.
Çekmeköy, Akdeniz ve Karadeniz iklimlerinin bir arada yaşandığı bir geçiş bölgesinde olduğu için ılık bir iklime sahiptir. Yazlar sıcak ve kurak geçerken, kışlar ise ılık ve yağışlı geçer. Ancak yüksek nemle birlikte sıcaklar ve soğuklar daha fazla hissedilir. Bununla beraber en uzun mevsim ise sonbahardır.
Çekmeköy, Alemdağ ormanlarının güneybatı kesiminde bulunan Keçiağılı Tepesi yamaçlarında kuruludur. Ve İstanbul’un önemli doğal ve göç geçiş alanlarından biridir. Çok büyük bir fundalık alana sahip olan Çekmeköy, birçok bitki, kuş, böcek, sürüngen ve benzeri türleri barındırır. “Alemdağ’ı ispinozu” gibi bölgeye has kuşlar da bulunmaktadır.
Çekmeköy’de Çekmeköy Hayvanat bahçesi, Çekmeköy Doğa Park, Ömerli Barajı, Taşdelen (suyu) mesire alanı, Alemdağ caddesinde bulunan Yıldız parkı, Saklıbahçe, Yeşilbahçe ve Güvercinlik mesire alanı gibi mesire yerleri ayrıca Tarihi taş mektep, Alemdağ Surp Nişan (Ermeni) Kilisesi, Alemdağ Kaya Mezarları, Alemdağ Kasrı ve Alemdağ Av Köşkü vardır.

Araç kiralamanın avantajları

Toplu taşıma saatleri veya rota sınırlamalarına bağlı kalmadan, kendi isteğiniz ile hareket edebilmenizi, İstanbul içi ve diğer şehirlere seyahatlerinizde, özgürlük ve konforu artırmanızı sağlar.

Çekmeköy Araç Kiralama Noktaları

Kadıköy, Ataşehir, Maltepe, Kartal, Tuzla, Pendik, Üsküdar, Çekmeköy, Göztepe, Yenisahra, Kozyatağı, Bostancı, Küçükyalı, İçerenköy, Erenköy, Suadiye, Soğanlık, Yakacık, Altıntepe, Bulgurlu, Kısıklı, Libadiye, Hal Yolu, Ümraniye, Yukarı Dudullu, Organize Sanayi Bölgesi bölgelerine araç kiralama hizmetimiz bulunmaktadır.
Şehrin canlı noktalarından olan Çekmeköy’de, araba kiralama firmaları da bulunmaktadır. Bu firmaların geniş araç filoları ve rekabetçi fiyatları sayesinde, ihtiyacınıza ve bütçenize uygun araba kiralama seçeneği bulunabilmekte. İster lüks bir sedan ister ekonomik bir hatchback, Çekmeköy’de tüm ihtiyaçlarınıza uygun araca kolaylıkla erişebilirsiniz. Kiralamada rekabetin yüksek olması, Çekmeköy ‘deki araç kiralama fiyatlarının kullanıcıları da memnun edecek seviyelerde olabilmesini sağlamaktadır. Uygun fiyatlar ve çeşitli indirimlerle avantajlı seçenekler bulabilir, bütçenizi yormadan, ihtiyacınıza uygun araç kiralaması yapabilirsiniz.

Oto Kiralamada İpuçları

Araba kiralarken hem fiyat hem de hizmet kalitesi açısından en iyi seçeneği bulmak önemlidir,
Kiralama fiyatını yükseltse de gerekli tüm sigortaların yapıldığından emin olmalı ve aracın size teslim edilmeden önce herhangi bir hasar olup olmadığını kontrol etmelisiniz.
Kilometre sınırları ve ekstra hizmetler gibi detaylara dikkat edin.
Müşteri yorumları ve puanlarını gözden geçirerek, daha güvenilir bir hizmet alabilirsiniz.
Rezervasyonunuzu erken yaparak, daha uygun fiyatlar alabilirsiniz.
Uzun süreli kiralamalarda günlük fiyatı düşecektir.

Bir araba kiralayarak, seyahatlerinizi daha keyifli ve konforlu hale getirebilir, Çekmeköy ve çevresini keşfetmek için hemen bir yola çıkabilirsiniz!

Havuz Rent a Car, 2005 yılında sektörde yerini almış ve İçerenköy Ataşehir’de müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren güvenilir bir araç kiralama şirketidir. Lüks, orta, ekonomik sınıf ve ticari sınıftaki araçlarımızla geniş bir filo seçeneği sunmaktayız. Benzinli-dizel ve Manuel-otomatik vitesli araçlarımıza, uygun fiyatlar belirleyerek ve sınırsız hizmet anlayışımızla müşterilerimize konforlu ve güvenilir en iyi deneyimi yaşatmak için çalışıyoruz. İsterseniz adresinize teslim araç kiralama seçeneğimizle de müşterilerimize kolaylık sağlıyoruz.
Ülkemizde Araç Kiralama’ da eksikliği hissedilen güvenli araç, hizmet kalitesi ve ekonomik fiyat üçlüsünü Havuz Rent a Car ‘da bulacaksınız.
Araç kiralama fiyatları ve kiralama şartları hakkında daha fazla bilgi için lütfen bize ulaşın. Binlerce farklı müşterimiz arasında yer almak için bizimle iletişime geçiniz…