KARTAL ARAÇ KİRALAMA

İstanbul ilinde Anadolu yakasının güney kesiminde bulunan bölge, VI. yüzyılda Kartalimen adında bir balıkçı köyünün adının Türkçeye geçmesi ile Kartal adını aldığı düşünülmektedir. İlçenin kuzeyinde bulunan Aydos Tepesi ve Rumcada kartal tepesi anlamına gelmesi de İlçenin adını vermesi ihtimaller arasındadır.
Kartal ilçesinin Samandıra ve Yakacık bölgelerinde, 6. yüzyıla ve Bizans dönemine ait tarihi yapıtlar bulunmuştur. 1080’li yıllarda, Selçuklu sultanı Süleyman Şah, Bizanslılarla Dragos çayına kadar olan Pendik, Kartal ve Maltepe bölgesini aldığını kabul eden bir antlaşma yapmıştır. İlçe 1400’lü yıllarda Osmanlı İmparatorluğuna katılmıştır.
Kartal, 1947 yılında, endüstri bölgesi olarak ilan edilmesiyle, hızla büyüyen bir ilçe haline gelmiştir. 1951’de Gebze- Tuzla beldelerini alan ilçe, 1973’te, Haydarpaşa-Gebze banliyö tren hattıyla gelişmesi hızlanmıştır. 1987’ye kadar İstanbul’un büyük ilçelerinden birisi olmuşsa da daha sonrasında Tuzla’nın, 1994’te Esenyalı ve Güzelyalı semtlerinin Pendik’e bağlanması ve Sultanbeyli ilçelerinin ayrılması ile küçülmüştür.
İlçede HABAŞ, Milangaz gibi Türkiye’nin önemli şirketleri ve Anadolu Adalet Sarayı gibi binalara sahiptir. Ayrıca birçok AVM ve turistik tesis ve otel bulunmaktadır.
İlçe Cumhuriyet’ önce genellikle tarım ve balıkçılığa dayalı bir yerleşim vardı. Hatta ilçenin merkezi mahallelerini oluşturan bölgeler 1970’li yıllara kadar bağ, bahçe ve bostanlardan oluşmaktaydı. Osmanlı döneminde, Kartal’da sahil kesiminde Rum halkı balıkçılıkla, ilçenin iç kesimlerinde ise Ermeni halkı ise genelde tarımla uğraşmaktaydı. Balıkçılık, amatör balıkçılık olarak, Kartal sahilinde halen yapılmaktadır.
Kartal, Akdeniz ve Karadeniz iklimlerinin bir arada yaşandığı bir geçiş bölgesinde olduğu için ılıman bir iklime sahiptir. Yazlar sıcak ve kurak geçerken, kışlar ise ılık ve yağışlı geçer. Ancak yüksek nemle birlikte sıcaklar ve soğuklar daha fazla hissedilirken yazdan sonbahara geçişin az hissedilmesi nedeni ile en uzun mevsim ise sonbahardır. İlçede poyraz ve lodos hâkim rüzgarlardır.
Aydos ormanı ve mesire alanı, Dragos tepesi, Kartal sahili, Aydos Yeşil Vadi, Soğanlık Haseki Sultan Çeşmesi, Can Gevran Deniz Kabukları Müzesi, Masal müzesi, Kartal Buz ve Kayak Pisti gezilecek yerleri arasındadır.

Araç kiralamanın avantajları
Toplu taşıma saatleri veya rota sınırlamalarına bağlı kalmadan, kendi isteğiniz ile hareket edebilmenizi, İstanbul içi ve diğer şehirlere seyahatlerinizde, özgürlük ve konforu artırmanızı sağlar.
Kartal Araba Kiralama Noktaları:
Kartal Merkez, Soğanlık, Yakacık bölgelerine araç kiralama hizmetimiz bulunmaktadır.
Şehrin canlı noktalarından olan Kartal’da, araba kiralama firmaları da bulunmaktadır. Bu firmaların geniş araç filoları ve rekabetçi fiyatları sayesinde, ihtiyacınıza ve bütçenize uygun araba kiralama seçeneği bulunabilmekte. İster lüks bir sedan ister ekonomik bir hatchback, Kartal’da tüm ihtiyaçlarınıza uygun araca kolaylıkla erişebilirsiniz. Kiralamada rekabetin yüksek olması, Kartal ‘deki araç kiralama fiyatlarının kullanıcıları da memnun edecek seviyelerde olabilmesini sağlamaktadır. Uygun fiyatlar ve çeşitli indirimlerle avantajlı seçenekler bulabilir, bütçenizi yormadan, ihtiyacınıza uygun araç kiralaması yapabilirsiniz.
Oto Kiralamada İpuçları
Araba kiralarken hem fiyat hem de hizmet kalitesi açısından en iyi seçeneği bulmak önemlidir,
Kiralama fiyatını yükseltse de gerekli tüm sigortaların yapıldığından emin olmalı ve aracın size teslim edilmeden önce herhangi bir hasar olup olmadığını kontrol etmelisiniz.
Kilometre sınırları ve ekstra hizmetler gibi detaylara dikkat edin.
Müşteri yorumları ve puanlarını gözden geçirerek, daha güvenilir bir hizmet alabilirsiniz.
Rezervasyonunuzu erken yaparak, daha uygun fiyatlar alabilirsiniz.
Uzun süreli kiralamalarda günlük fiyatı düşecektir.

Bir araba kiralayarak, seyahatlerinizi daha keyifli ve konforlu hale getirebilir, Kartal ve çevresini keşfetmek için hemen bir yola çıkabilirsiniz!

Havuz Rent a Car, 2005 yılında sektörde yerini almış ve İçerenköy Ataşehir’de müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren güvenilir bir araç kiralama şirketidir. Lüks, orta, ekonomik sınıf ve ticari sınıftaki araçlarımızla geniş bir filo seçeneği sunmaktayız. Benzinli-dizel ve Manuel-otomatik vitesli araçlarımıza, uygun fiyatlar belirleyerek ve sınırsız hizmet anlayışımızla müşterilerimize konforlu ve güvenilir en iyi deneyimi yaşatmak için çalışıyoruz. İsterseniz adresinize teslim araç kiralama seçeneğimizle de müşterilerimize kolaylık sağlıyoruz.
Ülkemizde Araç Kiralama’ da eksikliği hissedilen güvenli araç, hizmet kalitesi ve ekonomik fiyat üçlüsünü Havuz Rent a Car ‘da bulacaksınız.
Araç kiralama fiyatları ve kiralama şartları hakkında daha fazla bilgi için lütfen bize ulaşın. Binlerce farklı müşterimiz arasında yer almak için bizimle iletişime geçiniz…